1.    
  2.     Адвокат по сімейним спорам як вирішити конфлікт

Адвокат по сімейним спорам як вирішити конфлікт

08.09.2017

Україна та інші пострадянські держави, на жаль, є лідерами за рівнем розлучень серед держав європейського континенту. Такий негативний факт дає плідний грунт для розвитку прикладного спрямування юридичної практики – сімейний адвокат. Таким чином, цивільний адвокат вже не може задовольнити специфічних і вузькоспеціалізованих потреб фізичної особи в надійному представника – адвокат по сімейним спорам.

Виникає питання, чому розлучаються українці і українки? Відповідаючи на це питання, експерти відзначають, що саме економічний чинник – основна причина руйнування шлюбів. Істотним фактором також є конфлікти в сім’ї. Чверть процесів розірвання шлюбу починається в результаті зловживання алкоголем одні з подружжя. У нашій країні, на жаль, дитина не є стримуючим фактором, причому близько половини розлучень трапляються в сім’ях, в яких є діти.

Разом з тим слід зазначити, адвокат по сімейним спорам як суб’єкт залучається сторонами виключно після фіаско в досягненні компромісу самими сторонами. Оскільки на етапі зародження конфлікту не слід вдаватися до допомоги адвоката по сімейним спорах, який на даному первинному етапі лише спровокує розлучення.

При комуністичному ладі існувала досить складна дворівнева система розлучення, при якій розлучитися було не так просто. У сучасному світі, багато процеси сімейного права демократизовано, тому адвокат по сімейним спорах має можливість користуватися широким інструментарієм при захисті прав клієнта. Так, наприклад, виключно суд приймає рішення про розлучення подружжя з дітьми і саме сімейний адвокат підкаже розумну лінію поведінки, а також керуючись своїм досвідом допоможе уникнути «підводних каменів».

Психологи вважають, що рівень розлучень буде рости в найближчі роки. За даними соціологів, кількість розлучень різко зросло 20 років тому, при невизначеності і загальної нервозності. Десятиліття потому, діти тих, хто був розлучений у 1990 році, були «в небезпеці». Тобто, ті хто виріс у родині, повної любові один до одного, має велику ймовірність для міцної і повноцінної сім’ї. Іншими словами, у розлучених батьків, діти більш схильні до розриву сімейних відносин.

На наш погляд, юридично адвокат по сімейних справах може і повинен бути притягнутий сім’єю в таких ключових ситуаціях для:

  • визначення майнових та інших прав подружжя при укладенні шлюбу – сімейний адвокат складе шлюбний договір (контракт) максимально захистивши інтереси кожного з подружжя;
  • юридичного забезпечення шлюборозлучного процесу – адвокат з розлучень допоможе головним чином провести на належному рівні переговорний процес сторін, що може зняти необхідність судових позовів щодо дітей або майна;
  • супроводження судового спору (спорів) щодо дітей, майна.

Сімейні адвокати юридичної фірми  дотримуються основного принципу надання послуг при вирішенні правового питання – проблеми сім’ї не можуть зачіпати інтереси дітей і повинні бути вирішені в інтересах дітей!

Слід зазначити, що в судових інстанціях за кордоном при вирішенні питання про розлучення в єдиному судовому процесі також вирішуються питання, що стосуються інтересів дитини, аліментів, майна подружжя. І це доцільно і логічно. В Україні адвокат по сімейних справах забезпечить представництво по кожному окремому спору, оскільки необхідно готувати окремий позовну заяву про аліменти на дитину, аліменти на матір, визначення місця проживання дитини, розподіл майна подружжя і т. д.

Здійснюючи активне представництво і, відповідно, участь при врегулюванні різних сімейних конфліктів, сімейний адвокат докладе максимум адвокатських зусиль для знаходження взаємовигідного компромісу. Адвокат з розлучень або цивільний адвокат буде необхідний сторонам лише в тому разі, якщо не буде знайдений компроміс на етапі розриву шлюбних відносин!

Типологія сімейних конфліктів широка, але систематизувавши основні причини розпаду сімей вважаємо можливим запропонувати експрес-способи врегулювання конфліктів.

Написати коментар